-
Legfrisebb hírek
-
-
Legfrisebb hírek
Tünetek
Súlyos nitrogénhiány esetén gyenge termésre számíthatunk, amelyet a tőhajtás számának, a szár és a kalászok méretének csökkenése okoz.
Ok
Nitrogénhiány (jobb)
Tünetek
A nitrogénhiány jellemző tünete, hogy a növény visszamarad a fejlődésben, levelei kisebbek, halványzöldek, vagy sárgásak lesznek.
A tünetek először a régebbi leveleken jelennek meg, amelyek sárgává, fehérré válnak, ahogy a hiány erősödik.
Extrém nitrogénhiány esetén a kalászok korai öregedésnek indulnak és apró szemeket hoznak.
Ok
Nitrogénhiány (bal)
A kénhiány, az alacsony pH, és a sérült gyökerek hasonló tüneteket okoznak.
Tünetek
A nitrogénhiány (jobb oldal) jellemző tünete a visszamaradt növekedés, kisebb levelek, amelyek halványzöldek, vagy sárgává válnak.
A tünetek először a régebbi leveleken jelennek meg, melyek sárgává, fehérré válnak, ahogy a hiány erősödik.
Ok
Nitrogénhiány (jobb)
Kénhiány, alacsony pH és sérült gyökerek okozhatnak hasonló tüneteket.
Tünetek
Jellemző tünete a nitrogénhiánynak, hogy a növény visszamarad a fejlődésben, levelei kisebbek, halványzöldek, vagy sárgásak.
A tünetek először a régebbi leveleken jelennek meg, amelyek sárgásak, fehérek lesznek, ahogy a hiány egyre erősödik. Az elhalás a levélcsúcsoknál indulnak majd az egész levél elhal.
Ok
Nitrogénhiány (alsó levél)
A kénhiány, az alacsony pH és a sérült gyökerek hasonló tüneteket okoznak. A nitorgén- és kénhiány tünetei a búzában és más aprógabonafélékben nagyon hasonlóak, ezért gyakran szükség van levélanalízisre is, hogy megállapíthassuk a valódi okokat.
Tünetek
Súlyos nitrogénhiány (bal) esetén gyenge termésre számíthatunk, melyet a hajtások számának, a szár és a kalászok méretének csökkenése okoz.
Ok
Nitrogénhiány (bal)
Tünetek
A nitrogénhiány a régebbi leveleken jelenik meg először, sárgás klorotikus tüneteket okozva. A növény fejlődése visszamarad.
Ok
Nitrogénhiány
A gabonaféléknél megfigyelhető nitrogén- és kénhiány tünetei nagyon hasonlóak, ezért gyakran szükség van levélanalízisre, hogy megállapíthassuk a valódi okot.
Tünetek
A nitrogénhiány tünetei először a régebbi leveleken jelentkeznek. A levelek klorotikussá válnak, a növény fejlődése visszamarad. A tőhajtások és a kalászok szára kicsik. Súlyos nitrogénhiány korai öregedéshez vezethet.
Ok
Nitrogénhiány (jobb)
Az apró gabonafélék kevésbé érzékenyek a nitrogénhiányra.
A gabonaféléknél nitrogén- és a kénhiány tünetei nagyon hasonlóak, ezért szükség lehet levélanalízisre, hogy megállapíthassuk a valódi okot.
Tünetek
Súlyos nitrogénhiány (jobb) esetén gyengen termésre számíthatunk, melyet a tőhajtás számának , a szár és a kalászka méretének csökkenése okoz.
Ok
Nitrogénhiány
5 l/ha a növény szárbaindulástól (Zadok. 30-31 fenológia). Hiánytünet, intenzív vagy minőségi termesztés esetén 10-14 naponként ismételve. Javító vagy malmi búza: 5 l/ha adagban a fülecske teljes kifejlődésétől a szemek tejes éréséig (Zadok 59-79). Szükséges vízmennyiség: minimum 200l/ha, légi kijuttatás esetén: minimum 50 l/ha
Tudjon meg többet YaraVita THIOTRACÁzsia és Óceánia